czwartek, 27 kwiecień 2017 18:03

Oświadczenie w sprawie połączenia spółek komunikacyjnych

Oświadczenie

W związku z doniesieniami medialnymi o planowanym przez radnych Prawa i Sprawiedliwości projekcie uchwały łączącej trzy spółki komunikacyjne w jedną, oświadczamy, że w pełni popieramy każdy projekt mający na celu usprawnienie funkcjonowania miasta, a takie połączenie niewątpliwie takie jest.

Nasze stowarzyszenie już w sierpniu 2015 rozpoczęło starania by z Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. (KPKM), Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. (KPK), Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego   Sp. z o.o. (KZK) zrobić jedną spółkę miejską. Naszym hasłem było „Likwidujemy fikcyjną konkurencję”

Cieszy to, że Radni podzielili nasz punkt widzenia. Mamy nadzieję, że za deklaracją połączenia pójdą czyny i w Białymstoku skończy się czas fikcyjnych konkurencji.

Przedstawiciel stow.

Rada Miasta Białystok