piątek, 02 lipiec 2021 17:15

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej zalania miasta. Lipiec 2021

Zdjęcie z grupy Kolizyjne Podlasie Zdjęcie z grupy Kolizyjne Podlasie

 

11 maja 2017 roku na antenie Polskiego Radia Białystok miała miejsce audycja pt. „Białystok zalało. Co było tego przyczyną?” Link: https://www.radio.bialystok.pl/wersjalokalna/index/id/144205

 Wzięli w niej udział: prof. Andrzej Górniak - z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, Ewa Kułakowska - zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, radny Piotr Jankowski, radny Wojciech Koronkiewicz, Bogusław Koniuch - Stowarzyszenie "Miasto Mieszkańców"

Dyskutowano wtedy nad przyczynami zalewania miasta oraz nad tym, co miasto zamierza zrobić, by zapobiegać ponownym, cyklicznym podtopieniom.

Dlatego na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.) proszę o udostępnienie informacji w następującym zakresie:

  - co przez te kilka lat zrobiono by zapobiec takim podtopieniom;

 - ile budynków posiadających zielone dachy wybudowano od 2017 roku i jaka jest ich powierzchnia;

 - ile budynków w Białymstoku wybudowanych po 2017 roku posiada studnie chłonne;

 - jak duża jest powierzchnia parkingów wodochłonnych;

 - czy  po 2017 roku powstały miejsca okresowo deponujące wodę, jeśli tak to ile jest takich miejsc i gdzie się znajdują;

 - jak wyglądają plany modernizacji miejsc najczęściej zalewanych;

 - jakie są plany dotyczące dostosowania koryta rzeki Białej na wysokości od Atrium Biała do ulicy Poleskiej;

 

Jednocześnie, na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy, wnoszę o udostępnienie mi powyższych informacji drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.